Stomatolog Poznań - Dent4you - Dentysta Beata Morawska-Jankowska


Dent4You 

Gabinet stomatologiczny  

stomatolog Beata Morawska-Jankowska 


Dent4you - Nowoczesny sprzęt


W skutecznym leczeniu pomaga nowoczesny sprzęt.


1. Aparat rentgenowski Soredex Minray i Digora Optime

Diagnozowanie stanów chorobowych zębów jest bardzo trudnym zadaniem, które oprócz wiedzy wymaga sporego doświadczenia lekarza prowadzącego, Ryzyko pomyłki czy uogólnienia stanowi niebezpieczeństwa dla zdrowia pacjenta. Określanie stanu przez lekarza na podstawie tylko oględzin przypomina raczej określanie prawdopodobieństwa zajścia zdarzenia. W wielu gabinetach podejmowane jest leczenie bez zdjęcia RTG zębów, jednak jest ono obciążone większym ryzykiem błędu. Wykorzystanie nowoczesnych narzędzi do diagnozowania jest nieodzowne, aby móc stawiać trafne i jednoznaczne diagnozy.

Zastosowanie zdjęć radiologicznych ma na celu: rozpoznania (budowa anatomiczna komory i kanałów korzeniowych), identyfikacji zmian patologicznych (choroby miazgi zębowej, itp.), kontroli (np. czy wypełnienie kanału jest prawidłowej jakości i zasięgu), a przez to skuteczniejsze leczenie. System radiografii daje możliwość pomiaru gęstości tkanek twardych zęba oraz kości, co wspomaga wykrywanie ognisk próchnicy, w których demineralizacja tkanek twardych jest mniejsza niż 30%.

Radiografia to zestaw urządzeń pozwalający w sposób prosty i bezpieczny dla Pacjenta uzyskać zdjęcie rentgenowskie w ciągu kilku sekund na ekranie połączonego komputera. Jednym z takich narzędzi jest system radiografii firmy Soredex, który ma zastosowanie w poniższych celach:

  • Rozpoznanie

  • Dostarczenie dodatkowych informacji w trakcie leczenia

  • Zdjęcia kontrolne.

  • Umożliwia przybliżenie budowy i stanu zęba, co więcej obraz ten można modyfikować i korygować w celu przyjrzenia się szczegółom. Taki stan rzeczy jest nieosiągalny przy zastosowaniu tradycyjnego aparatu RTG, który jest wykorzystywany w niektórych gabinetach stomatologicznych.

  • zmniejszenie dawki szkodliwego promieniowania

  • skrócenie czasu wykonania zdjęcia

Aparat rentgenowski Minray i Digora Optime należą do najbardziej zaawansowanych urządzenia na rynku.

Zakup sprzętu został współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

 

2. Znieczulenie komputerowe.

SleeperOne jest elektronicznym systemem iniekcji, która pozwala stosować wszystkie techniki anestezji, szczególnie śródkostne i śródwięzadłowe znieczulenia.

SleeperOne w znaczący sposób redukuje ból u pacjenta, dzięki zastosowanemu mechanizmowi PAR (Permanent Analysis of Resistance - Stała Kontrola Oporności Tkanek)
SleeperOne ma dwa programy iniekcji (szybki i wolny), które można dostosować do indywidualnego klinicznego przypadku. Iniekcja regulowana jest przez elektroniczny układ kontroli. Pozwala na doskonałe znieczulenie wokół zęba, nie powodując znieczulenia policzków i warg, co jest bardzo komfortowe dla pacjenta.

3. Cyfrowa kamera stomatologiczna

EINSTEIN - Wysokiej klasy kamera wykonana w technologii cyfrowej, obrazy o rozdzielczości 1.36 mega pikseli. Posiada auto zoom i auto focus , cztery diody LED służące do bezpośredniego podświetlenia obiektywu.
Ergonomiczny kształt, pamięć 128 Mb za pomocą której, można przechowywać do ośmiu obrazów, które natychmiast można pokazać pacjentowi na monitorze LCD Mag Innovision. Takie połączenie pozwala uzyskać bardzo wysoki kontrast i krystaliczną jakość obrazu. 
Pacjent obserwuje stan swoich zębów oraz postępy w ich leczeniu. Diagnostyka kamerą wewnątrzustną ułatwia kontakt z dziećmi oraz pozwala dostrzec nowe ogniska próchnicy zębów.

4. Lampa polimeryzacyjna

Najwyższa jakość w wypełnieniach światłoutwardzalnych

Bezprzewodowa lampa polimeryzacyjna 3M™ESPE™Elipar™FreeLight jest  nowoczesną bezprzewodową lampą do polimeryzacji. W urządzeniu tym po raz pierwszy zastosowano technologię LED. Dużej mocy diody LED (Light Emitting Diodes) emitujące światło w paśmie 450 – 490 nm, stanowią wysokowydajne Ľródło światła. Moc światła można w każdej chwili zmierzyć przy pomocy wbudowanego światłomierza.


Elipar FreeLight oferuje dwa tryby naświetlania:

1. Tryb narastający – w polimeryzacji łagodnej (typu soft start) natężenie światła wzrasta w trakcie pierwszych 12 sekund wykładniczo, co wyklucza skurcz materiału prowadzący do powstawania szczeliny brzeżnej, a tym samym próchnicy wtórnej i w rezultacie całkowitej nieskuteczności wypełnienia.

2. Tryb standardowy – w trybie tym światło od pierwszej sekundy posiada pełną moc. Czas naświetlania może być wybrany w przedziałach co 10 sekund. Tryb ten nadaje się szczególnie do szybkiej polimeryzacji pośredniej oraz do wszelkich prac, które wymagają szybkiego utwardzenia z zastosowaniem maksymalnej mocy światła.

 

5. Nowoczesne narzędzia endodontyczne

Wolnoobrotowa kątnica endodontyczna zintegrowana z lokalizatorem wierzchołkowym MORITA DENTA PORT Tri Auto ZX.
 

Dentaport ZX jest urządzeniem opracowanym pod kątem wymogów precyzyjnego leczenia endodontycznego. Zintegrowano system rotacyjnych narzędzi niklowo-tytanowych oraz system pomiaru długości roboczej kanału. Informacja o dokładnej pozycji pilnika w kanale roboczym jest wyświetlana na dużym i wyraĽnym ekranie ciekłokrystalicznym. Natomiast moment zbliżania się pilnika do otworu wierzchołkowego jest dodatkowo sygnalizowany akustycznie. Dzięki urządzeniu Dentaport ZX leczenie kanałowe jest precyzyjne, skuteczne i co najważniejsze dla pacjenta - bezpieczne.

Opis na stronach: http://www.profident.pl/oferta/morita-evolution.html
http://www.profident.pl/oferta/morita-raport_kliniczny.html

6. Nowoczesne końcówki BIEN AIR i NSK

Kątnica tytanowa 1:5 na mikrosilnik z podświetlaniem TI-95 LJ.
System potrójnego rozpylania wody zapewnia efektywne chłodzenie wiertła i powierzchni zęba. Dzięki niemu spray kieruje wodę równolegle do wiertła, czyli bezpośrednio na opracowywane miejsce.


7. Laser biostymulacyjny

Korzyści ze stosowania lasera:
-Eliminuje wrażliwości pozabiegowe np. po wypełnieniu zęba z głęboką próchnicą, po leczeniu kanałowym, po usunięciu zęba i innych zabiegach chirurgicznych.
-Sprawdza się również w leczeniu bolesnych zmian błony śluzowej (afty) czy nadwrażliwości odsłoniętych szyjek zębowych.
-Działanie przeciwzapalne wykorzystuje się przy trudnym i bolesnym wyrzynaniu zębów ósmych i innych ropnych stanach zapalnych.
-Zdolność lasera do stymulacji i przyspieszenia odbudowy tkanek przydaje się w leczeniu chorób przyzębia (popularnie: parodontoza), zmian okołowierzchołkowych i po zabiegach chirurgicznych.
-Prosta metoda leczenia i krótki czas trwania terapii.
-Bezbolesne, sprzyjające pacjentowi i aseptyczne zabiegi, eliminują możliwość infekcji.
-Dobra akceptacja pacjentów, szczególnie dzieci i ludzi w podeszłym wieku.
-Proste i efektywne leczenie chorób, których terapia z zastosowaniem metod konwencjonalnych jest niemożliwa.

Główne zastosowania:
Zapalenie dziąseł, zapalenie miazgi, zapalenie ozębnej, zmian okołowierzchołkowych, odleżyny, opryszczka,ropień, ziarniak, poekstrakcyjne zapalenie kości, nadwrażliwość zębiny, dolegliwości neuralgiczne, przekrwienie miazgi, zapalenie jamy ustnej, stany poekstrakcyjne (złamanie, uraz, szczękościsk, gojenie rany, zatrzymanie krwi) itp.

Opis działania lasera.
Promieniowanie światła laserów małej mocy wywołuje korzystne zmiany wewnątrz komórki. Energia światła laserowego pochłaniana przez enzymy mitochondrialne daje miejscowe podwyższenie temperatury, które powoduje zwiększenie przepuszczalności i przewodności błony mitochondrium. Mitochondria zaś dostarczają komórkom energię, która niezbędna jest w procesach fizjologicznych. Liczba mitochondriów zależy od rodzaju komórek; zajmują średnio od 6 do15% objętości każdej z nich. Jak wynika z doświadczeń, promieniowanie laserów niskoenergetycznych zwiększa okresowo poziom przeciwciał, przyspieszając w ten sposób nawet pięć razy proces gojenia ran np.: poekstrakcyjnych.
Efekt przeciwzapalny, uzyskany po zastosowaniu naświetlania odpowiednią dawką promieniowania laserowego, zawdzięczamy także miejscowemu wzrostowi serotoniny uwalnianej z płytek krwi, która powoduje obkurczanie naczyń krwionośnych. Zaobserwowano także zmianę stężenia histaminy i heparyny, która umożliwia poprawę mikrokrążenia, przez co obrzęki pourazowe ulegają szybko wchłonięciu. ¦wiatło lasera powoduje także hamowanie wzrostu przepuszczalności naczyń krwionośnych, narastania obrzęku w ostrej fazie zapalenia oraz formowania się ziarniny.

¦wiatło typowych laserów niskoenergetycznych ma moc od 1 mW do 500 mW. W stomatologii znajdują one zastosowanie głównie w nieinwazyjnym leczeniu schorzeń błony śluzowej, znieczulaniu i zatrzymywaniu krwawienia. Promieniowanie laserowe poprzez swoje własności sterylizujące działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Skutecznie aktywizuje regenerację komórek. Dzięki zwiększeniu produkcji przeciwciał pobudza system immunologiczny. Promieniowanie takiego lasera podane odpowiednio przy schorzeniach twarzowo - szczękowych powoduje m. in. zanik objawów szczękościsku.
Zastosowanie lasera niskoenergetycznego przed rozpoczęciem opracowywania ubytku próchnicowego zęba podnosi próg bólu i czyni zabieg znacznie mniej bolesnym, jest więc bardzo użyteczny w zabiegach przeciwbólowych przy stomatopatiach protetycznych, ropniach przyzębia, paradontopatiach, obrzękach, opryszczce wargowej, zapaleniach miazgi. Jego działanie powoduje też przyspieszenie gojenia się ran po zabiegach ekstrakcji, przecinania wędzidełka i resekcji korzenia zęba. Trzykrotne naświetlenie zębodołu po ekstrakcji powoduje całkowite jego zagojenie. Jeśli takie trzy zabiegi można wykonać jednego dnia w odstępie kilku godzin każdy, to po jednym dniu od chwili usunięcia chorego zęba jesteśmy zdrowi! Promieniowanie laserowe niskoenergetyczne zapobiega również stanom zapalnym i jest bardzo przydatne w leczeniu nerwobólów. Poprawia terapeutyczne skutki zabiegów, zmniejsza ryzyko infekcji, przyspiesza znacznie regenerację uszkodzonych tkanek

Opis ze strony producenta: Centrum Techniki Laserowej - LASERINSTRUMENTS

8. AUTOKLAW AUTOHOUSE USA AD-7

AD-7 zapewnia absolutną sterylność używanych narzędzi.
Automatyczny autoklaw klasy S wyposażony jest w mikroprocesor, który steruje i kontroluje przebieg procesu sterylizacji. Posiada on głęboką próżnie wstępną, uzyskiwaną za pomocą pompy próżniowej. Jest to urządzenie, które oprócz wysokiej temperatury wytwarza wysokie ciśnienie, które zabija wszelkie bakterie, wirusy, grzyby i ich zarodniki.
Wszystkie procesy przebiegają automatycznie od napełniania komory wodą, poprzez usunięcie powietrza, sterylizację, usunięcie pary, dekompresję i suszenie. Po zakończonym cyklu wsad jest sterylny i suchy, sterylizator jest natychmiast gotowy do dalszej pracy.
Każde, nawet najmniejsze narzędzie przed sterylizacją jest foliowane. Rozpakowane jest z jednorazowej torebki dopiero przy pacjencie.

Gabinet stomatologiczny Dent4you.



Copyright ©Dent4you 2003-2016 Stomatolog Poznań - All Rights Reserved 

Warning: Use of undefined constant E_NONE - assumed 'E_NONE' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /on_holiday.php on line 2