Stomatolog Poznań - Dent4you - Dentysta Beata Morawska-Jankowska


Dent4You 

Gabinet stomatologiczny  

stomatolog Beata Morawska-Jankowska 


Dent4you - Informacje dla dzieci


Stomatologia dziecięca

Naukę szczotkowania zębów należy rozpocząć już u najmłodszych dzieci. Wyrabiamy w dzieciach nawyk mycia zębów po każdym posiłku, a bezwzględnie przed snem nocnym. U najmłodszych dzieci stosujemy specjalnie dla nich przeznaczone miękkie szczoteczki, a od momentu kiedy dziecko samo umie płukać jamę ustna i wypluwać wodę, wprowadzamy dziecięce pasty do zębów i szczoteczki o odpowiednim rozmiarze. Zwracamy uwagę aby szczoteczka miała małą główkę, dzięki czemu łatwo dotrze do wszystkich miejsc w jamie ustnej.

Największym wrogiem dziecięcych zębów są słodycze. Nie chodzi tylko o ich nadmierne spożycie, ale również o fakt, że dzieci nie myją zębów po jedzeniu.

Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest wprowadzenie dzieciom jednego słodkiego dnia w tygodniu, na przykład soboty lub niedzieli, kiedy pozwalamy dzieciom do woli jeść różne słodkości, a potem pilnujemy aby po każdym posiłku dokładnie wymyły zęby.

Kupujmy naszym dzieciom również bezcukrowe gumy do żucia, które nie tylko mają przyjemny smak, a więc mogą być dobrym zamiennikiem słodyczy, ale też stymulują jamę ustną do wydzielania śliny, a tym samym chronią zęby przed próchnicą.

Dobrym zabiegiem wspomagającym higienę jamy ustnej jest fluoryzacja. Jest to zabieg, który dostarcza tak potrzebnego zębom fluoru.

Niezbędnym zabiegiem profilaktycznym w zapobieganiu próchnicy jest lakowanie zdrowych zębów mlecznych i stałych.

Dent4you - Gabinet stomatologiczny w Poznaniu

WIĘCEJ INFORMACJI W


Copyright ©Dent4you 2003-2016 Stomatolog Poznań - All Rights Reserved 

Warning: Use of undefined constant E_NONE - assumed 'E_NONE' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /on_holiday.php on line 2